Manicure hybrydowy początki.

Manicure hybrydowy z marką Semilac.

Manicure hybrydowy to coś co poznałam tak na prawdę, całkiem nie dawno. Samym zdobieniem paznokci zajmuję się kilka ładnych lat, jednak to hybrydy od razu zawładnęły moim sercem i do dziś się z nimi nie rozstaję.

Przygodę swoją zaczęłam zainspirowana przez kuzynkę, która ukończyła profesjonalny kurs zdobienia paznokci metodą żelową. Będąc wtedy w liceum, postanowiłam spróbować nauczyć się zdobienia własnymi siłami. Zamówiłam sobie swój pierwszy zestaw, który skompletowałam w jednym ze sklepów internetowych.  Metodą prób i błędów doszłam do etapu w którym tipsy były trwałe, przy klejeniu nie podchodziło powietrze i wyglądały na prawdę ładnie. Niestety nie mam zdjęć z tamtych czasów, ponieważ nie było to wtedy dla mnie w żaden sposób istotne, aby utrwalić swoje prace.

Dlaczego wolę manicure hybrydowy?

Osobiście uważam, że tipsy są aktualnie dość toporną metodą. Zaczęłam więc szukać sposobu bardziej wygodnego. Szybko stałam się zwolenniczką hybryd, ponieważ wydaje mi się, że nie ma prostszego sposobu na stworzenie pięknego efektu na paznokciach. Oczywiście najzwyklejszy lakier też może dać piękne wykończenie na paznokciach, ja jednak nie mam do tego produktu cierpliwości. Praca zwykłym lakierem w większości przypadków, kończyła się zmywaniem go po kilku godzinach, ponieważ niedoschnięty lakier miał wzorki odciśniętej poduszki czy też różnych innych rzeczy.

Marki lakierów hybrydowych.

Na rynku znajdziemy wiele marek do tworzenia manicure hybrydowego. Swoją przygodę zaczęłam z firmą Semilac i jestem ich zagorzałą fanką! Właśnie przyszła do mnie paczucha, z całym zestawem startowym. Ostatnio przekonałam siostrę do tego typu rozwiązania! Poprosiła mnie więc o skompletowanie jej takiego startera dla początkujących. Wiele się nie zastanawiając zamówiłam gotowy zestaw, który już za chwilę przetestuję i z przyjemnością podzielę się z wami moimi wrażeniami.

Moja kolekcja lakierów do manicure hybrydowego.

Przygodę zaczęłam skromnie z dwoma moimi ulubionymi kolorami – czerwonym i fioletowym oraz standardową Bazą i Topem. Odcieni Semilac, które wybrałam to: 027 Red oraz 015 Plum. Niedługo potem dokupiłam Top Mat, aby uzyskać dodatkowy efekt. Szybko do kolekcji dołączyły 020 Green Glass oraz 107 Steel Gray. Dla urozmaicenia stosuje różnego rodzaju dodatki tj. efekt syrenki, folie transferowe, naklejki wodne. W niedalekiej przyszłości planuję powiększyć kolekcję kolorystyczną, ponieważ zakochałam się w nowej serii MARGARET &Semilac.

Do tej pory niezbędny okazał się Semi Hardi Clear, ponieważ wolę kiedy moje paznokcie są nieco grubsze. Nie muszę się wtedy martwić, że w przypływie energii, któryś z paznokci pójdzie na straty. Dziś do kolekcji dołączył Semi Hardi Milk i już teraz wiem, że da wspaniały mleczny efekt. Będzie również doskonały do tworzenia manicure z efektem gradientu. Już niebawem powstanie wpis ze swatchami ww. produktów, już teraz serdecznie zapraszam!

Podsumowując, manicure hybrydowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się ładnymi paznokciami. Proces ich tworzenia nie jest wcale skomplikowany i spokojnie można nauczyć się go od podstaw. Na rynku istnieje wiele marek oferujących zestawy startowe dla laików. Znajdziecie tam dokładną instrukcję postępowania z hybrydą. Dlatego nie zwlekaj dłużej! Możesz mi wierzyć, nie ma większej satysfakcji niż efekt końcowy swojego własnoręcznego dzieła:)!

 

Manicure hybrydowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *