Zestaw startowy marki Semilac

Zestaw startowy marki Semilac.

Zestaw startowy zawiera masę cudowności. Jednak chciałabym zacząć od czegoś co było dla mnie totalną nowością, czyli lampa UV LED 9W. Do tej pory używałam standardowej lampy UV 36 W, posiadającej 4 wymienne 9 wattowe świetlówki. Zasadniczą jej zaletą jest fakt, że od zakupu, żarówki wymieniałam zaledwie kilka razy, a lampa liczy sobie 10 lat. Promieniowanie UV takiej lampy, doskonale utwardza nawet grubsze warstwy lakieru, jak również kolory o intensywnej pigmentacji. Minusem jest jednak czas oczekiwania – timer takiej lampy ustalony jest na 2 min, co nieznacznie przedłuża pracę z paznokciami.

Wyobraźcie sobie moje pozytywne zaskoczenie, kiedy paznokcie z lampą UV LED 9W, skończyłam dużo szybciej. Na początku bałam się, że standardowe 30 s tej lampy to zdecydowanie za mało, dlatego też ustawiałam timer na 60 s. Był to wystarczający czas, aby paznokcie zostały dokładnie utwardzone.

Zestaw startowy zawiera również:

  • 2 drewniane pilniki, które miałam okazję już używać. Zdecydowanie mogę stwierdzić, że nie mają sobie równych. Doskonale służą zarówno do piłowania kształtu paznokcia, jak i do delikatnego matowienia płytki.
  • Waciki bezpyłowe z celulozy, które doskonale nadają się do przemywania masy żelowej, nie pozostawiając pyłków. Próbowałam wacików różnych marek, jednak nie wszystkie spełniały swoje zastosowanie.
  • Blok polerski o drobnoziarnistej powierzchni, idealny do matowienia powierzchni paznokcia.
  • Semilac Acetone 50 ml zmywacz do paznokci służący do ściągania lakierów hybrydowych i żeli.
  • Semilac Striper do ściągania lakieru hybrydowego. Pomaga on usuwać lakier po uprzednim namoczeniu paznokcia w acetonie. Na początku wydawał mi się on zbędny. Jednak po wypróbowaniu, zmieniam zdanie.. Must have przy kolejnych zakupach
  • Semilac Nail Cleaner 50 ml preparat służący do odtłuszczania. Usuwa klejącą, cienką warstwę, która powstaje po utwardzeniu lakieru pod lampą.
  • Semilac Base 7ml stanowi podstawę w manicure hybrydowym. Należy stosować ją na naturalną płytkę paznokcia. Ma za zadanie zwiększyć przyczepność lakieru hybrydowego.
  • Semilac Top 7ml używany jako wierzchnia warstwa manicure. Stanowi doskonałe wykończenie, zapewniając długotrwały połysk i ochronę dla lakieru hybrydowego.

Dodatkowo w zestawie było pięć mini lakierów, które urzekły mnie od samego początku. Jedynym minusem jest to, że zauważyłam nieco mniejszą pigmentację, przez co musiałam dać więcej warstw niż zazwyczaj. Nie będę ukrywać, że to właśnie ich obecność w zestawie, wpłynęła na moją decyzję o zakupie. Jest to świetny sposób na to, żeby wypróbować lakiery oraz zacząć swoją przygodę z 5 kolorkami na starcie!

Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z zakupu. Zdecydowanie polecam zestaw startowy, który zakupiłam dla swojej siostry.  Stanowi on doskonałą bazę dla osób początkujących. Zawiera wszelkie potrzebne akcesoria, aby od razu zacząć swoją przygodę z hybrydami.

Tymczasem uciekam i już szykuję się dla was z następnym wpisem w którym przeczytacie więcej o lakierach hybrydowych z mojego kuferka. Znajdą się tam swatche kolorów, jak również informacje na temat wydajności tych produktów.

1 thought on “Zestaw startowy marki Semilac

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *